Facebook Biologiczni.pl YouTube Biologiczni.pl Instagram Biologiczni.pl
Telefon Biologiczni.pl
przydomowe oczyszczalnie ścieków pyskowice

PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW – WADY I ZALETY

Przydomowa oczyszczalnia ścieków, podobnie jak fotowoltaika, staje się bardzo popularna. Co raz częściej mówi się o ekologii, dbaniu o środowisko, stąd wiele osób decyduje się na biologiczne oczyszczalnie. Choć posiadają one mnóstwo zalet, to niestety istnieje kilka nieznacznych wad, które sprawiają, iż ludzie decydują się na zwykłe betonowe szamba. W kolejnych podpunktach dowiesz się, czy warto założyć przydomową oczyszczalnie ścieków?

PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW – WADY

Choć biologiczna oczyszczalnia jest bardzo przydatna i tania w eksploatacji, tak posiada trzy zasadnicze wady, które nierzadko wpływają na decyzję zainteresowanego klienta. W efekcie końcowym kontrahent rezygnuje z montażu biologicznej oczyszczalni i decyduje się na proste w budowie, betonowe szambo. Jakie to wady?

  1. Pierwszą zasadniczą wadą, która odtrąca wielu klientów, jest niewątpliwie wysoka cena za montaż przydomowej oczyszczalni ścieków. Wiele osób boi się inwestycji, bowiem nie są przekonani co do konieczności jej montowania. Jest to nowy produkt na rynku, stąd jej wygórowana cena. Za nową technologię trzeba niestety zapłacić niemałe pieniądze. Warto podkreślić, że inwestycja ta zwróci się w przeciągu 3-4 lat, dlatego Twoje pieniądze szybko trafią do portfela.
  2. Kolejną wadą biologicznej oczyszczalni ścieków, jest powierzchnia, którą zajmuje. Niestety są to duże urządzenia, które muszą być szeroko rozmieszczone, by filtracja przebiegała tak jak należy. Jakby tego było mało, im większe gospodarstwo domowe, tym większa oczyszczalnia ścieków.
  3. Formalności, to coś czego nikt nie lubi, w szczególności gdy proces ten jest skomplikowany i czasochłonny. W końcu kto lubi papierologię? To właśnie ten czynnik wpływa najczęściej na rezygnacje z montażu. Stworzenie oczyszczalni, będzie wymagało specjalnych pozwoleń na jej budowę.

PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW – ZALETY

Przebrnęliśmy przez wady, teraz pora na zalety oczyszczalni ścieków, które są niewątpliwie korzystnym elementem dla ekologii. To właśnie jej atuty sprawiają, że klienci decydują się na budowę tego urządzenia.

  1. To co jest niesamowitym plusem przydomowej oczyszczalni ścieków, to przede wszystkim możliwość odprowadzenia ścieków bezpośrednio do gleby. Filtracja, która przebiega w urządzeniu sprawia, że wypompowywane zanieczyszczenia, nie wpływają negatywnie na środowisko.
  2. Wysoki komfort, to coś co towarzyszy posiadaczom przydomowej oczyszczalni ścieków. Tym samym rachunki stają się dużo niższe. Nie musisz dbać o wypompowanie nieczystości z szamba. Urządzenie zrobi to za Ciebie.
  3. Kolejną zaletą jest eliminacja przykrej woni, które towarzyszą nam w przypadku zwykłego, betonowego szamba. Jeśli jesteś wrażliwy na nieprzyjemny zapach i chcesz się pozbyć to przydomowa oczyszczalnia ścieków jest właśnie dla Ciebie.
  4. Ostatnim atutem przydomowej oczyszczalni jest przede wszystkim niski koszt eksploatacji i szybki zwrot inwestycji. W zależności od ilość osób zamieszkałych na danym gospodarstwie, szacuje się, iż inwestycja zwraca się w przeciągu 3-4 lat.

PODSUMOWANIE

Dzisiejszy artykuł przedstawia wady i zalety przydomowej oczyszczalni ścieków. Niska eksploatacja, komfort w obsłudze i dużo niższe koszty rachunków, to niesamowita zaleta biologicznego oczyszczania. Do wad niestety należy zaliczyć koszty montażu urządzenia oraz jej wielkość. Mimo to, przydomowa oczyszczalnia ścieków, z pewnością spełni swoje zadanie i oczekiwania. Pod warunkiem, że będzie dobrze zachowana, a kontrola urządzenia będzie przeprowadzana zgodnie z założeniami. Jest to właściwie najlepsza opcja na swobodne odprowadzanie ścieków z gospodarstwa domowego. Choć nie jest to rozwiązanie tanie, w ostatecznym rozrachunku z pewnością się opłaci.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zapraszamy do kontaktu KLIKNIJ TUTAJ!