PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW – DOFINANSOWANIE
PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW – DOFINANSOWANIE
Jeśli planujesz budowę domu lub jego modernizacje, bardzo dobry rozwiązaniem będzie, zainstalowanie na terenie swojego gospodarstwa, przydomowej oczyszczalni ścieków. Przydomowa oczyszczalnia ścieków to ekologiczne i innowacyjne rozwiązanie, w związku z tym jest sporą konkurencja dla szamb betonowych oraz plastikowych. Osoby często przekonują się do takiego rozwiązania ze względu na bardzo niskie koszty użytkowania oraz szybki zwrot z inwestycji. Wewnątrz naszej oczyszczalni zachodzą procesy naturalne i biologiczne. Mają za zadanie rozłożenie naszych odpadów na składniki mineralne, które możemy odprowadzić do rzeki czy rowu.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków – Budowa
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, jak najbardziej służy ochronie środowiska naturalnego. Gdy decydujemy się na instalacje oczyszczalni, jesteśmy odbierani przez środowisko bardzo pozytywnie. W ostatnich latach takie działanie jest promowane przez Państwa w całej Europie. Jest to niewątpliwie przedsięwzięcie, które wymaga od nas dysponowania pewną sumą pieniędzy. Możemy liczyć na to że w perspektywie 3-4 lat nasza inwestycja się zwróci. Unia Europejska w ostatnim przeznacza ogromnie środki finansowe na promowanie proekologicznych zachowań. Środki na dofinansowanie naszej inwestycji mogą pochodzić przede wszystkim z Wojewódzkiego lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej. Zakup i montaż przydomowej oczyszczalni może wynieść od 8 tys. zł do nawet 18 tys. zł. Jest to zależne od tego w jaki rodzaj oczyszczalni inwestujemy oraz jaka jest jej wielkość.
Dofinansowanie
Dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozwala na maksymalne obniżenie kosztów inwestycji. W każdym województwie ustalane są wymagania i zasady aby otrzymać dofinansowanie. Warto zorientować się jak to wygląda w województwie, które zamieszkujemy. Głównym kryterium stwierdzającym, że danej osobie należy się dotacja, jest brak możliwości podłączenia się do istniejącej lub planowanej kanalizacji sanitarnej. W celu uzyskania dotacji, będziemy również musieli zlikwidować nasz dotychczasowy zbiornik na szambo, jeśli taki posiadamy. Dofinansowanie może pokrywać nawet 100% kosztów kwalifikowanych (zakup, montaż, budowa i przyłączenie oczyszczalni do instalacji sanitarnej domu). Za koszty niekwalifikowane (czyli takie, których dotacja nie obejmuje) uznaję się: koszty przygotowania dokumentacji projektowej, koszty nadzoru i wszelkie opłaty geodezyjne.
Jeśli jesteś zainteresowany dotacją na Przydomowe oczyszczalnie, zapraszamy do skontaktowania się z Narodowym lub Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Śląsk
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Małopolska